Real sa tri gola ispratio Galatu, uzvrat samo formalnost

Fudbaleri Reala opravdali su ulogu favorita, savladavši ekipu Galatasaraya sa 3:0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici LP-a. Mreže su mirovale do 9. minute, kada je domaći tim brzom akcijom kaznio neopreznost gostujuće odbrane.

Özil je nezadrživo kroz sredinu krenuo ka protivničkom golu, uočio isturenog Ronalda, kojem je loptu servirao kao na ovalu nakon čega je portugalski as lobom poslao loptu iznad istrčalog Muslere za 1:0.

Bio je to njegov deveti ovosezonski pogodak u Ligi prvaka. Gosti su iskazivali želju za brzim izjednačenjem, no, sve je ostalo na pokušajima.  U 11. minuti Drogba se našao u izglednoj situaciji, okrenuo se, šutirao lijevom nogom, ali lopta je proletjela iznad prečke gola domaćih.

Real je povećao vodstvo u 29. minuti na 2:0. Essien je centrirao sa desne strane, lopta je u kaznenom prostoru gostiju prohujala pored trojice fudbalera Galate i dospjela do Benzeme koji je sa pet metara šalje u mrežu turskog tima.

U nastavku, domaći su čekali na svoju pravu šansu i dočekali je u 73. minuti. Alonso je ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane, lopta je došla do Higuaina, koji je udarcem  glavom šalje u gornji desni ugao gola gostiju.

U drugom četvrtfinalnom susretu, Malaga i Borussija Dortumund remizirali su rezultatom 0:0. Revanši četvrtfinala LP-a na rasporedu su 9. i 10. aprila.