Reprezentativka BiH Emina Ekić briljira u Australiji, postigla je tri gola i jednom asistirala

Reprezentativka BiH Emina Ekić (24) igra fantastično u Australiji u dresu Melbourne Cityja.

Fudbalerke Melbourea su u meču 10. kola australijskog šampionata savladale Brisbane City sa 3:1, a Emina je postigal tri gola i jednom asistirala.

Gošće su povele u četvrtoj minuti golom Corbin, a onda je Emina u 20. i 22. minuti postigla dva gola za preokret i vodstvo svoje ekipe.

Igrala se 35. minuta kada je Ekić asistirala, a Wilkinson zatresla mrežu gošći sa 3:1.

McCormik je u 47. minuti smanjila na 3:2, ali fenomenalna Ekić u 52. minuti poslije prelijepog driblinga postiže novi gol za Melbourne.

Brisbane u 72. minuti stiže do novog pogotka preko Cobrin, a konačnih 5:3 postavlja Pollicina u 75. minuti.

Ekić, koja je nedavno postigla gol direktno iz kornera, je odigrala svih 90 minuta za Melbourne.

Standardna reprezentativka BiH je ove sezone postigla pet golova u ligi te dodala dvije asistencije.

Njena ekipa je lider u Australiji sa 23 boda, dok su fudbalerke Brisbanea na devetoj poziciji sa 10 bodova.