Roma slavila protiv Juventusa, Pjanić i Džeko strijelci (VIDEO)

Fudbaleri Rome slavili su danas u velikom italijanskom derbiju pobjedu nad ljutim rivalom Juventusom. Bila je to izvrsna utakmica, a strijelci golova za domaće bili su bosanskohercegovački reprezentativci: Miralem Pjanić i Edin Džeko.

Tokom cijelog meča, Vučica je bila bolja, imala veći broj dobrih šansi, prijetila sa svih strana, ali na prvi pogodak domaći gledaoci čekali su do 61. minute.

Tada je sa dvadesetak metara po lopti raspalio Miralem Pjanić, perfektno izveden slobodnjak i 1:0. Vodstvo je uduplao Edin Džeko nakon što se u petercu gostiju sjajno izborio za prostor. Igrao se 79. minut.

Aktuelni prvak do kraja je uspio zabiti počasni pogodak preko Dybale, ali vremena za konačan preokret nije bilo. Velika pobjeda za Romu koja je tako najavila sjajnu sezonu u kojoj klub ima velike ambicije.