Roma u derbiju savladala Inter, Džeko asistirao i iznudio penal

Derbi 26. kola talijanske Serie A odigran je večeras na Guiseppe Meazzi, gdje je Inter dočekao Romu i ostao poražen rezultatom 1:3.

Najzaslužniji za četvrtu uzastopnu pobjedu gostiju iz Rima bio je Nainggolan, koji je postigao dva fenomenalna pogotka u 12. i 56. minuti.

Kod onog prvog mu je asistirao bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (30), koji nije uspio nastaviti golgeterski niz od osam uzastopnih mečeva na kojima je bio strijelac.

Imao je dvije odlične šanse, ali nije pogodio mrežu domaćina. Prvi put mu je sjajno odbranio Handanovič, dok je u drugom slučaju glavom promašio prazan gol.

Na terenu je proveo cijeli meč, a večerašnja asistencija bila mu je peta ove sezone u dresu rimske momčadi.

Inter je u 81. minuti preko Icardija smanjio na 1:2, a sve nade u pozitivan rezultat otklonio mu je Perotti, koji je bio siguran realizator najstrožije kazne u 86. minuti.

Prethodno je prekršaj nad Džekom u svom šesnaestercu napravio Murillo.

Nakon ove pobjede, Roma se učvrstila na drugoj poziciji s 59 bodova, što je pet više od trećeplasiranog Napolija, koji je jučer pretrpio neočekivan domaći poraz od Atalante.

Prva pozicija Rimljanima je i dalje daleko, s obzirom da im Juventus bježi sedam bodova.