Ronaldo nastavio rešetati mreže u Saudijskoj Arabiji, sada ima 11 golova iz 9 susreta

Portugalski nogometni as Cristiano Ronaldo je nastavio rešetati mreže u Saudijskoj Arabiji u dresu Al-Nassra.

Njegov Al-Nassr je u 22. kolu gostovao kod Al-Adalaha, predzadnje ekipe saudijskog prvenstva i slavio je rezultatom 5:0, a Ronaldo je postigao dva pogotka.

Ronaldo je doveo svoju ekipu u vodstvo u 40. minuti iz penala, a na početku drugog poluvremena Anderson Talisca je udvostručio prednost.

Cristiano je do svog drugog pogotka stigao u 66. minuti i to na način koji smo viđali svih ovih godina. Primio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, eksplozivno je gurnu loptu na lijevu nogu, uhvatio čuvara “na spavanju” i potom silovito pogodio suprotni ugao gola.

Talisca je u 78. povisio na 4:0, a konačnih 5:0 je postavio Ayman Yahya u 90+8. minuti.

Ronaldo sada na kontu ima 11 golova iz devet susreta u saudijskom prvenstvu, a njegov Al-Nassr je drugi na tabeli osam kola prije kraja sa bodom zaostatka za vodećim Al-Ittihadom.