NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Rudar napunio mrežu Podgrmeča

Rudar-Prijedor je u četvrtoj prijateljskoj utakmici u okviru priprema za naredno prvenstvo Premijer lige BiH, poslije poraza i dva remija, ostvario prvu pobjedu, savladavši u Sanskom Mostu ekipu Podgrmeča sa 6:1.

Iako su izabranici trenera Benjamina Ključanina odnedavno počeli da treniraju, ta činjenica ne umanjuje dobru igru i trijumf ekipe Borisa Gavrana, koja je mogla slaviti i ubjedljivije.

Nakon što je lopta udarila u ruku jednog igrača domaćih u šesnaestercu, Mirza Džafić je udarcem sa „bijele tačke“ doveo svoj tim u vođstvo u 7. minuti.

Deset minuta kasnije najljepši trenutak susreta. Iskusni kapiten „rudara sa Sane“ Nebojša Šodić, obilježavajući svoj 30. rođendan, istakao se idealnim centaršutom sa desne strane, a Armin Mešić je sjajnim volej-udarcem sa desetak metara iskosa sa suprotnog boka pogodio lijevi gornji ugao nemoćnog golmana Saleševića za 0:2.

U 23. minuti mogao je i Filip Arežina da se upiše u listu strijelaca, a potom je na scenu stupio sjajni golgeter Džafić.

Prvo je u 26. minuti iskoristio „poklon“ Borisa Muzgonje nekadašnjeg prvotimca Prijedorčana, i sa desne strane ušao u kazneni prostor i rutinski po zemlji zatresao mrežu, da bi samo dva minuta kasnije bio neuhvatljiv za svoje čuvare i svojim trećim pogotkom povisio prednost na 0:4.

Čast Sanjana spasao je u 34. minuti Kaltak glavom matiravši Kuzmića za rezultat poluvremena 1:4.

I u nastavku „zeleno-crni“ su imali više od igre. U 70.minutu Petar Kunić je sa svega nekoliko metara poslao loptu preko prečke, a četiri minuta kasnije Dejan Kojić je pobjegao po desnoj strani, pa se, poslije njegovog lob-udarca ponovo zatresla mreža federalnog prvoligaša, da bi konačan ishod postavio Kunić.

Sanski Most
Stadion NK Podgrmeč
Gledalaca: 100
Sudija: Sudija: Haris Halkić (Sanski Most)
Strijelci: Kaltak u 34. za Podgrmeč, a Džafić u 7. (iz penala), 26. i 28., Mešić u 17., Kojić u 74. i Kunić u 82.minuti za Rudar-Prijedor