Rudar nastavlja borbu za titulu

Naši su momci u okviru 20.kola Druge lige Federacije BiH-Zapad ugostili ekipu Iskre iz Bugojna te slavili rutinsku pobjedu od 4:0.

Od samog starta meča naša ekipa redala je napade zbog čega smo vrlo rano zaradili korner.Dobar centaršut Burnić Mirze uspio je iskoristiti Hodžić Mirza koji glavom pogađa za vodstvo od 1:0.

Nakon pogotka naši momci nastavili su sa napadima međutim gosti su se uspjeli koliko-toliko konsolidovati tako da je bilo teže doći do čistih šansi.

Gosti su u prvom poluvremenu imali jednu solidnu šansu kada je nakon prekida gostujući odbrambeni igrač uputio udarac koji je srećom prozujao pored lijeve stative.

U 44.minuti Seferović se našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom kojeg je zaobišao da bi se potom riješio i odbrambenog igrača nakon čega je rutinski pospremio loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme gosti otvaraju bolje te bilježe dvije dobre prilike međutim jučer odlični Arifagić spašava oba puta.

Nakon inicijative gostujuće ekipe tačku na “i” stavlja Lezić koji pogađa nakon gužve u šesnaestercu poslije jednog kornera.

Ovaj pogodak je unio mirnoću u igru naše ekipe koja je držala loptu u svom posjedu i nije dozvoljavala gostima bilo kakvu šansu.

Konačan rezultat postavlja rezervista Demirača koji pogađa nakon odlične akcije i asistencije Paunovića.

Ovom pobjedom zabilježili smo četvrta uzastopna tri boda koja nas i dalje ostavljaju sa šansom za osvajanje titule.

Čestitke treneru i ekipi na pobjedi,našim navijačima kao i uvijek velika zahvala na pruženoj podršci.