Rudar osvojio bod na teškom gostovanju

U okviru 5.kola Druge lige Federacije BiH-Zapad gostovali u Bugojnu na stadionu Jaklić kod ekipe Iskre.

Utakmica počinje ispitivanjem snaga,većinom se igralo na sredini terena i bez pretjerano opasnih situacija pred golovima.

Prvu ozbiljniju šansu bilježi naša ekipa kada Paunović nakon kornera prijeti glavom međutim udarac odlazi pored gola.

U 31.minuti domaćini napadaju preko desne strane,prizeman centaršut pronalazi napadača u kaznenom prostoru koji nije imao težak zadatak da pogodi za 1:0.

Slavlje domaćina trajalo je kratko,već u 33.minuti naši momci stižu do izjednačenja,dobar ubačaj Hodžić Emala iz kornera a na prvoj stativi Seferović Sadin glavom pogađa mrežu domaćina.

Do kraja prvog poluvremena naša ekipa je imala blagu inicijativu međutim sve je prošlo bez većih uzbuđenja te se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu gledamo nešto ambiciozniju igru domaćina koji su par puta opasno prijetili nakon kontranapada međutim odbrana i veoma raspoloženi golman Kuburić nisu dopuštali nikakva iznenađenja.

Naši momci su nekoliko puta stizali do opasnih situacija međutim falilo je preciznosti i smirenosti prilikom posljednjeg pasa i centaršuta.

Pred sami kraj susreta zlatna šansa za naše momke,odličan centaršut Subašića s lijeve strane pronalazi Hodžić Ajdina koji glavom šalje loptu u sam ugao međutim golman domaćina spašava svoju mrežu.

Do kraja utakmice domaćini su nekoliko puta pokušali nakon prekida zaprijetiti međutim nije bilo dovoljno da se stigne do pogotka.

Jedna zanimljiva takmičarska utakmica time je završena rezultatom 1:1 koji u ovom trenutku zasigurno više odgovara našim momcima.

Čestitke momcima i treneru Kuželju na osvojenom bodu i nastavku niza bez poraza,velika zahvala našim navijačima na pruženoj podršci.