Rudar slavio u derbiju protiv Ključa

Derbi kola 5. kola Kantonalne lige USK za seniore igrao se u na stadionu u Kamengradu u kojoj je Rudar dočekao veoma dobru ekipu NK Ključ. Veliki broj gledalaca uživao je u odličnoj nogometnoj predstavi sa tri pogotka. U fer i sportskoj utakmici, igralo se otvoreno i sa velikim brojem prilika sa obje strane, a pobijedili su domaćini rezultatom 2:1.

Prvih 20 minuta utakmice igrači Rudara su dominirali, stvarali su šanse, a iz dva prekida dolaze u vodstvo od 2:0. Prvo nakon centaršuta Muhameda Jagurdžije, Amedin Karajković glavom pogađa za 1:0. Potom dobar centaršut Besima Burnića gostujući igrač nespretno šalje u sopstvenu mrežu.

U nastavku igrači Ključa igraju otvorenije i prijete u nekoliko navrata, a do gola dolaze nakon uspješno izvedenog i opravdano dosuđenog penala. Rezultatom 2:1 završeno je prvo poluvrijejme, a u nastavku ponovo otvorena i dobra igra sa obje strane,ali se rezultat nije mijenjao. Svakako zaslužena pobjeda domaćina, mada i igračima Ključa ostaje žal za barem jednim osvojenim bodom. To potvrđuju i riječi gostujućeg trenera Amera Hajdarevića, koji je ipak čestitao domaćinu na pobjedi.

Trener Rudara Ferid Kuželj je rekao kako se pokazalo da Ključ ima neugodnu ekipu i da su njegovi puleni zasluženo pobijedili, ali i uz dosta sporske sreće. On se zahvalio i mnogobrojnoj publici na velikoj podršci. Rudar je trenutno na čelu tabele sa 11 osvojenih bodava i jedini je klub bez poraza u ovoj sezoni, bilans tri pobjede i dva neriješena ishoda. Prema riječima kapitena, Besima Burnnića, za dobre rezultate su krivci njegovi saigrači koji su željni dokazivanja i pobjeda.

Na kraju su se iz Nogometnog kluba Rudar još jednom zahvali vjernim navijačima koji su i ovaj put u velikom broju bodrili svoj voljeni klub.Također, i gostima iz Ključa zaželjeli su sve najbolje u nastavku prvenstva, a posebno jer su se pokazali kao veliki klub kako igrom tako i prijateljskim odnosom. U narednom kolu Rudar ide na neugodno gostovanje kod Omladinca iz Sanice.