Rudar slavio u derbiju protiv Krajine iz Cazina

Nogometaši Rudara iz Kamengrada ostvarili su i šestu prvenstvenu pobjedu. Jučer su u derbiju kola pred svojom vjernom publikom pobijedili Krajinu iz Cazina. U derbiju 8. kola Druge nogometne lige Federacije BiH Zapad Rudar iz Kamengrada je jučer pred svojim vjernim navijačima pobijedio momčad Krajine iz Cazina sa minimalnih 1:0.

Igrač odluke u ovoj izuzetno važnoj pobjedi sanskog drugoligaša bio je Sadin Seferović koji je još jednom pokazao svoje napadačke kvalitete.

Treba reći da je Rudar bio znatno bolji, posebno u prvom poluvremenu sa stvorenih nekoliko odličnih šansi i tada je već mogao riješiti utakmicu, ali je na odmor otišao sa minimalnom prednošću. Gostujuća momčad bila je neprepoznatljiva i u samo nekoliko navrata su pokušali ugroziti gol domaćina. I u nastavku utakmice Rudar je imao inicijativu, stvorio je i nekoliko prilika, ali posljednjih 15 minuta dolazi do pada i igri domaćima. To koriste gosti koji su osjetili šansu da bi mogli doći do neriješenog rezultata, ali igrači Rudara su i ovaj put pokazali veliku želju sa pobjedom, lavovski su se borili i sačuvali su svoju mrežu, te zasluženo slavili.

Od igrača Krajine se jučer očekivalo znatno više što potvrđuju i riječi trenera Muhameda Berberovića koji je domaćinu čestitao na pobjedi, ali je očekivao povoljan rezultat svoje ekipe. S druge strane trener Rudara Ferid Kuželj nije krio oduševljenje sa nova i izuzetno važna tri osvojena boda, a posebno je zadovoljan igrom i borbenošću svoje ekipe.

On je uputio čestitke svojim pulenima koji su u ponovo ostavili srce na terenu. Rudar je novom pobjedom zadržao visoku treću poziciju na tabeli sa 18 osvojenih bodova, a u narednom kolu sanski zeleno crni gostuju na vrućem terenu kod momčadi Rudara iz Han Bile kod Travnika. Recimo, da su igrači Podgrmeča u ovom kolu trebali gostovati kog ekipe Brnjaci, ali ova utakmica je odgođena i igraće se na kraju prvog dijela šampionata 28.11.2021. U narednom kolu Podgrmeč će ugostiti momčad Brekovice.