Sanjani uživali u atraktivnim konjičkim trkama

U Sanskom Mostu su održane galopske konjičke trke koje su organizovane od strane Konjičkog kluba „Potkovica“ iz Sanskog Mosta.

Na programu su bile tri trke, uz učešće velikog broja takmičara, a najbržima su od strane organizatora osigurane vrijedne nagrade te uručeni pehari. Konjički klub „Potkovica“ iz Sanskog Mosta je protekle subote na hipodromu „Šejkovača“ organizovao galopske trke koje su i ovoga puta okupile veliki broj ljubitelja konjičkog sporta.

Na programu su bile tri utrke sa dužinom staze od 1.100, 1.300 i 1.600 metara. Trke su već tradicionalno obilovale neizvjesnim završnicama, obzirom da je bio prijavljen veliki broj visoko kvalitetnih punokrvnih grla, koje su vlasnici dobro pripremili za ovaj događaj. Posebno raduje činjenica je na trkama učestvovao i značajan broj takmičara iz Sanskog Mosta, koji su dominirali u sve tri trke.

Tako je u prvoj utrci sa dužinom staze od 1.100 metara pobjedu odnijelo grlo pod nazivom Iskander, vlasnika Faruka Kamerića iz Sanskog Mosta, dok su drugo i treće mjesto osvojili grla Giuliano One i Celtic Rose iz Gradačca.

Druga je bila trka na 1.300 metara, a prvo mjesto je osvojilo grlo MR MACHINE iz Cazina, drugo mjesto je osvojilo grlo ROBERSPIER iz Gradačca, a treću poziciju zauzelo je grlo SINJORITA iz Sanskog Mosta. Pehar pobjedniku ove utrke uručio je Muhamed Hromalić – Biogradlija, veliki zaljubljenik u konjički sport, i poznati uzgajivač konja iz Sanskog Mosta iz čije su ergele potekli mnogi šampioni.

Najviše pažnje je privukla treća, odnosno glavna trka na 1.600 metara u kojoj je pobjedilo grlo Johovac vlasnika Ibre Šarčevića iz Sanskog Mosta.

Drugoplasirano je bilo grlo La Luka iz Sanskog Mosta, a treće mjesto pripalo je grlu Queenmambo iz Velike Kladuše.

Pehar pobjedniku je uručio načelnik općine Sanski Most Faris Hasanbegović.

Svakako čestitke treba na kraju uputiti i Konjičkom klubu „Potkovica“ na odličnoj organizaciji ovog sportskog događaja.