Sanske dame pregazile Jedinstvo i plasirale se u narednu rundu Kupa

U dopadljivoj i efikasnoj utakmici koja je igrana jučer na stadionu u Mahali, ŽNK „Sana“ ostvario je u osmini finala KUP-a BiH ubjedljivu pobjedu protiv ekipe ŽFK „ Jedinstvo“ iz mjesta Žeravica kod Bosanske Gradiške.

Konačan rezultat utakmice bio je 5:0, čime su Sanjanke, poslije osvajanja titule jesenjeg prvaka u Drugoj nogometnoj ligi FBiH za žene, nastavili pisati svjetle stranice sportske istorije kada je riječ o ovom sportu.

Zbog pravila Premijer lige BiH da u KUP takmičenjima mogu nastupati samo igračice starije od 16 godina, obe ekipe su bile igrački hendikepirane. Domaće su zbog starosne granice nastupile bez nekoliko standardnih prvotimki, dok su gošće cijelu utakmicu igrale samo sa devet igračica.

Sanjanke su od samog početka meča nametnule inicijativu i nekoliko puta opasno ugrozile gol „Jedinstva“ , a nadmoć na terenu i bolja igra krunisana je u desetom minutu prvim pogotkom Ermine Jagurdžije. Gošće su se do kraja poluvremena uspjevale odbraniti i pored manjka dvije igračice na terenu, međutim već na početku drugog dijela utakmice Neira Cerić duplira prednost „Sane“.

Od tog trenutka pa do kraja meča na terenu je postojala samo jedna ekipa, pa je jedino pitanje bilo s koliko će se pogodaka u mreži gošće ispratiti kući. U 60. minuti Azra Talić efektnim pogotkom, poslije greške odbrane „Jedinstva“ povećava razliku na 3:0, a igračica utakmice, Ermina Jagurdžija, pogocima u 81. i 87. minutu kompletira svoj prvi het trik i ovjerava ubjedljivu pobjedu. Trener gostiju zahvalio je domaćinu na gostoprimstvu istakavši kako je pobjeda zaslužena i pored kadrovskog deficita njegove ekipe.

U taboru domaćina bilo je prisutno zadovoljstvo pobjedom i time da je značajna pobjeda ostvarena bez najboljih prvotimki. Trener ŽNK „Sana“, Besim Burnić, zadovoljan je plasmanom među osam najboljih ekipa u takmičenju za KUP BiH. Nakon ove utakmice nastupa zimska pauza kada je riječ o takmičenjima u ženskom nogometu, a u martu iduće godine Sanjanke će saznati ime slijedećeg protivnika u KUP takmičenju.

U ovom trenutku izvjesno je da će to biti jedan od premijerligaša, pa će Sanjanke imati priliku da u direktnom ogledu s takvom ekipom provjere vlastitu snagu i kvalitet.