NaslovnicaUncategorized

Sanske košarkašice osvojile titulu šampiona (FOTO)

ŽKK “Sana” šampion Kantonalne lige u košarci, Sanjanke su do titule došle bez poraza. Čestitamo!!!

Ženski košarkaški klub „Sana“ iz Sanskog Mosta osvojio je šampionsku titulu Kantonalne lige Unsko – sanskog kantona za sezonu 2016. godine.

Sanske košarkašice su u posljednjem kolu danas pred svojom vjernom publikom u Gradskoj dvorani porazile ekipu „Bosna XXL“ iz Bihaća sa 25 poena razlike, a krajnji rezultat je glasio 61:36. Bio je ovo susret dvije vodeće ekipe koji je odlučivao o prvaku.Gošće su domaćim igračicama parilale samo u prvom poluvremenu kada se vodila rezultatski izjednačena borba, no u drugom poluvrenu sanke košarkašice znatno čvršćom odbranom i dobrim napadačkim akcijama sa efikasnom završniciom stiču značajnu prednost koju su zadržale do kraja ove odlične košarkaške predstave.

Bilo je ovo još jedno odlično izdanje sanskih košarkašica i svakako titula prvaka sasvim zasluženo ide u njihove ruke.Svakako treba čestitati i mladim Bišćankama na prikazanoj igri i koje su pokazale da posjeduju kvalitet. Zasluge za uspjeh Sanjanski pripadaju i treneru ŽKK „Sana“, Emiru Lasiću, koji je uputio i čestitku svojim igračicna jer su još jednu Utakmicu odigrale profesionalno i na visokom nivou.

ŽKK „Sana“ je ovim uspJehom ujedno i obezbjedio plasman u A-1 ligi za košarkašice Federacije BiH, a da li će se Sanjanke takmičiti u ovom rangu zavisi od financijskih sredstava.