Sanski rukometaši poraženi u Cazinu

U sklopu 8. kola Prve lige Federacije BiH grupa sjever u Cazinu je domaća ekipa RK Krajina Cazin igrala protiv komšija iz Sanskog Mosta, ekipe RK “Sana 7”.

premijerligaaa-480x330

Obzirom da je podmlađena ekipa iz Sanskog Mosta dosta neiskusna, te su u ovoj sezoni upisali samo jednu pobjedu i nalaze se na zadnjoj poziciji prvenstvene tabele, očkivala se uvjerljiva pobjeda i nova tri boda do konačnog cilja, plasmana u Premijer ligu.

Na samom početku je ekipa trenera Jasenka Hegića odmah dala do zannja da u ovoj utakkmici neće biti nikakvog iznenađenja, te se ubrzo otišlo na prednost od 10 i više golova. Namjerno ili ne, igrači Krajine su dozirali tokom prvog poluvremena svoju igru, te nisu ni približno davali svoj maksimum kao što smo navikli tokom proteklih utamica. I s takvom igrom, na odmor se otišlo rezultatom 17:8 za ekipu Krajine.

U nastavku utakmice trener Hegić na klupi ostavlja većinu prve postave, tako da su na teren izašli ostali igrači koji nisu do sada imali veću minutažu. Druga postava Krajine je do samog kraja utakmice igrala dosta dobar rukomet, tako da se rezultat povećavao sve do plus 11, a na kraju utakmice Krajine upisuje novu očekivanu pobjedu rezultatom 33:22.