NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Sanski sportski invalidi ponovo osvjetlali obraz

Članovi Udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Sanski Most ostvarili su novi uspjeh. Šuhra Zukanović, Aisa Ramić, Teufik Zukanović i Refik Ibragić su u sastavu ekipe Unsko – sanskog kantona učestovali na Međunarodnom otvorenom prvenstvu i 12. sportskim igrama paraplegičara i oboljelih od dječje paralize koje jeod 5. do 7. Juna održano na stadionu pod Bijelim Brijegom u Mostaru.

Manifestacija je okupila oko 120 takmičara iz  Slovenije, Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije i Bosne i Hercegovine. Takmičenje je održano u atletici – trka u kolicima na 100, 200 i 400 metara i štafeti četiri puta 100 metara, te bacačkim disciplinama koje su obuhvatile bacanje koplja, diska, kugle i čunja i ekipno takmičenje u šahu.
Sanski sportisti su se i ovaj put, kao i na mnogim predhodnim domaćim i međunarodnim turnirima i prvenstvima, popeli na pobjedničko postelje dodavši svojoj bogatoj kolekciji medalja pet novih. Osvojili su jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije bronzane medalje.

Najbolji rezultat je ostvarila Aisa Ramić, koja se okitila zlatnom medaljom u bacanju diska, dok je drugo mjesto osvojila u bacanju kugle. Refik Ibragić je osvojio drugo mjesto u bacanju koplja, a u istoj disciplini trećeplasirani je bio Teufik Zukanović, dok je Šuhra Zukanović osvojila treće mjesto u bacanju kugle.
Sanski sportisti invalidi naglašavaju da dosadašnji dobri rezultati nisu došli slučajno jer treba dosta odricanja i napornog rada. Ipak ističu,da su rezultati u drugom planu jer se vode parolom da se treba baviti sportom i da je važno učestovati na takmičenja koja sa sobom nose brojna putovanja, nova poznanstva i druženja.
Radio Sana čestita sanskim sportstima na još jednom veliko uspjehu, jer su ponovo svoj grad, kanton i državu BiH predstavili u lijepom svijetlu.