Sarajevo igralo dobro, pobijedilo, ali ipak ispalo iz Kupa

Fudbaleri Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Bordo tim savladao je Borac na Gradskom stadionu u Banjoj Luci (0:1), ali zbog poraza na domaćem terenu u prvom meču, ipak neće biti u prilici da brani trofej.

Tim s Koševa bio je mnogo bolji većim dijelom prvog dijela, ali do gola nije mogao. Čak je dobro i prošao jer je Borac iz jedne prilike pred golom Mateja Delača preko Joce Stokića pogodio stativu.

Borac: Ružić, Pilipović, Jevtić, Predragović, Jović, Stokić, Žeravica, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić.

Najbolju šansu za goste promašio je Leon Benko koji je dobro šutirao, ali domaći vratar bio na mjestu.

U nastavku je Meho Kodro zaigrao još ofanzivnije. Bilo je mnogo prilika, a jedini gol postigao je rezervista Krste Velkoski u 62. minuti na dodavanje Harisa Duljevića.

Sarajevo: Delač, Protić, Rustemović, Okić, Alispahić, Tatomirović, Mihojević, Duljević, Benko, Kallasi, Cimirot.

Pritisak u finišu nije donio rezultat. Sarajevo je ponovo bilo bolje, pobijedilo je, ali šta mu to znači kada napušta takmičenje.

Nakon zanimljivog dvomeča banjalučki sastav ipak ide dalje, u polufinale gdje su se već plasirali Zrinjski, Široki Brijeg i Olmpic.