SPEKTAKL NA SIGNAL IDUNA PARKU: Monaco porazio Dortmund

Monaco je bio dosta bolji u prvom poluvremenu, kada su gosti ujedno i stekli kapitalnu prednost. Do vodstva su mogli još u 17. minuti, ali Fabinho je propustio realizirati penal. Dva minuta kasnije Mbappe je pogodio za vodstvo Monaca od 0:1. U 35. minuti, Bender je jednu loptu pospremio u sopstvenu mrežu za 0:2.

U nastavku susreta Borussija Dortmund zaigrala je bolje, a do pogotka su stigli u 57. minuti. Aubameyang se potrduio da lopta dođe do Kagawe, a ovaj je nesebično uposlio Dembeleu, kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu (1:2).

Kada se činilo da bi Dortmund mogao doći do izjednačenja, Mbappe se u 79. našao u stoprocentnoj prilici te pogodio mrežu “Milionera” za 1:3. Do kraja susreta, Borussija je uspjela ublažiti poraz golom Kagaw u 84. minuti susreta, koji je postavio konačnih 2:3.