Statistika: BiH u svim segmetima igre bila bolja od Finske

Selekcija Finske i BiH su u subotu u meču prvog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija u Helsinkiju odigrale 1:1.

Domaći su poveli golom Pukkija iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a Smail Prevljak je u 93. minuti zabio gol za naš tim i postavio konačnih 1:1.

Naša reprezentacija je prema zvaničnoj statistici UEFA-e bila bolja u svim segmentima igre.

BiH je imala veći posjed lopte (53% – 47%), zatim procenat uspješnosti tačnih dodavanja je bio na našoj strani (82% – 78%), a Zmjevi su imali više tačnih dodavanja u odnosu na protivnika (405 – 313).

Izabranici Ivajla Peteva su imali ukupno 13 udaraca na gol. Od toga pet je išlo u okvir gola, pet van okvira, dok su tri šuta bila izblokirana.

Finska je 12 puta šutirala prema golu Šehića, ali samo dva udarca su išla u okvir gola. Sedam puta su domaći fudbaleri šutirali van okvira, a tri udarca su bh. reprezentativci izblokirali.

Reprezentacija BiH je izvela sedam kornera, dok su Finci pet puta izborili udarce iz ugla.

Spomenimo i da je naša selekcija dobila dva žuta kartona, a finski fudbaleri su četiri puta javno opomenuti od glavnog sudije iz Škotske.