Sve spremno za evropsku utakmicu

Arnel Jakupović je postigao pobjedonosni gol za Domžale na generalci protiv Šibenika. Zadnju pripremnu utakmakmicu pred meč UEFA Conference League, ekipa Domžala je odigrala na svom stadionu i pobijedila Šibenik rezultatom 2 : 1 (1:1).

Nogometaši Šibenika su u svojoj četvrtoj prijateljskoj utakmici, drugoj na pripremama u Sloveniji doživjeli drugi uzastopni poraz. Šibenik je poveo u 28.minuti pogotkom Denija Jurića. Domžale izjednačuju u 43.minuti preko Daria Kolobarića, dok je za potpuni preokret i pobjedu u 57.minuti zabio Arnel Jakupović.

Žinič je izuzetno dubokim dodavanjem pronašao Jakupovića na vrhu kaznenog prostora. Arnel Jakupović se odličnim potezom otresao svog čuvara i udarcem u donji lijevi ugao gola prevario nemoćnog golmana Đakovića. Ekipa Domžala spremno dočekuje prvu evropsku utakmicu koja se igra u četvrtak.

Kapiten Senijad Ibričić, Ajdin Mulalić, Arnel Jakupović, Nermin Hodžić i ostali igrači su u pripremnim utakmicama pokazali izuzetno visoku fizičku i psihičku spremnost.

U posljednje dvije utakmice protiv Tuzla City i Šibenika su nakon primljenih golova pokazali snagu i napravili rezultatske preokrete.