Tahirović nastupio u spektaklu Marseillea i Ajaxa

Marseille i Ajax su odigrali spektakularan meč u okviru petog kola B Europa Lige, a domaći su slavili sa 4:3.

Naš Benjamin Tahirović (20) je igrao do 95. minuteza Ajax i ovo mu je bio 14. nastup ove sezone u svim takmičenjima.

Ekipa Marseillea je povela u devetoj minuti golom Aubameyanga sa bijele tačke, a minutu kasnije Brobbey zabija za 1:1.

Mbemba je u 26. minuti donio novu prednost Marseilleu, ali Brobbey u 30. minuti postiže svoj drugi gol na večerašnjem meču.

Na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti, Aubameyang pogađa za 3:2.

Ajax je u 63. minuti ostao sa igračem manje, s obzirom da je Berghuis zaradio direktan crveni karton.

Gosti iz Amsterdama u 80. minuti stižu do poravnanja, a strijelac je bio Akpom.

Ipak, u 93. minuti dosuđen je novi penal za Marseille, a Aubameyang je ponovo bio siguran i osigurao tri boda svojoj ekipi.

Marseille je nakon ovog trijumfa prvi sa 11 bodova, dok Ajax zauzima zadnje mjesto sa samo dva osvojena boda.