Tahirović oduševio navijače Ajaxa: On je mješavina De Jonga, Kimmicha, Casemira, Rodrija i Tourea

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović je jučer debitovao za Ajax i odmah je postao ljubimac navijača amsterdamskog kluba.

Tahrovović je igrao prvo poluvrijeme u trijumfu u prijateljskoj utakmici protiv Šahtara koju je Ajax dobio rezultatom 3:0.

Sva tri gola Kopljanici su postigli u prvom poluvremenu, a Tahirović je bio začetnik akcije za 2:0 kada je oduzeo loptu pred golom ukrajinske ekipe, a na kraju je Steven Bergwijn pogodio.

Nakon utakmice navijači Ajaxa su sipali komplimente na račun 20-godišnjeg reprezentativca Bosne i Hercegovine.

Svi su ga ocijenili kao veliko pojačanje koje donosi sigurnost u vezni red i vide ga kao neizostavnog člana prve postave, a pojedini navijači Kopljanika su bili toliko očarani onim što su vidjeli za 45 minuta da su ga opisivali na nevjerovatne načine.