NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Takmičari “Galaje” uspješni u Kutini

Članovi taekwondo kluba „Galaja“ ponovo su sa velikog međunarodnog takmičenja u grad na devet rijeka donijeli odličja.

Ovaj put uspjeh su ostvari u Kutini gdje su osvojili dvije srebrne medalje na 20. internacionalnom kickboxing cupu  na kojem je nastupilo čak 66 klubova sa 540 takmičara iz 8 država. Na ovom velikom sportskom događaju Kenan Kazić je ponovo pokazao da je jedan od najboljih boraca u svojoj kategoriji u regiji.

Srebrnu medalju je osvojio u juniorskoj konkurenciji discipina point fihgt kategorija -57kg. Odličan nastup u Kutini je imala i Selma Mušić koja je drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila u konkurenciji seniorki  disciplina kick lihgt  kategorija +70kg.  Za ovah uspjeh svakako treba čestitati i treneru Huseinu Ćiri Bećireviću koji je ponovo odlično pripremio svoje borce za još jedno veliko takmičenje.

Naredni nastup  takmičari „Galaje“  imaju 14. decembra u Splitu gdje će se održati Internacionalni kup kick boxing kup „Croatia open 2019“.