Tako to rade majstori: Sekundu prije kraja meča Teletović pogodio trojku za pobjedu Sunsa

Noć za pamćenje u NBA ligi imao je naš košarkaški reprezentativac Mirza Teletović, koji je pružio sjajnu partiju u pobjedi Phoenix Sunsa nad ekipom Minnesota Timberwolves 107:104. Vrhunac meča bila je Teletovićeva trojka za pobjedu na 1,2 sekunde do kraja utakmice.

U veoma lošoj sezoni koju igra ekipa Phoenix Sunsa, jedna od rijetkih svijetlih tačaka je upravo Mirza Teletović. U odličnoj je formi, pun je samopouzdanja, a i saigrači mu vjeruju, što potvrđuje povjerena odgovornost za posljednji šut na utakmici.

Teletović je igrao gotovo 30 minuta, i za to vrijeme ubacio 21 poen uz osam skokova. Osim Mirze u pobjedničkom timu izdvojio se P.J. Tucker sa 23 poena.

“Svi su odradili svoj dio kako treba, i jednostavno igrali smo sjajno”, kratko je prokomentarisao pobjedu Sunsa junak večeri, te dodao kako nije mnogo razmišljao o tome hoće li pogoditi trojku, već samo da prođe što više vremena prije šuta.

U ekipi Minnesote najefikasniji je bio Zach LaVine sa 28 poena, dok je Andrew Wiggins dodao 22.

U narednom kolu košarkaši Minnesote gostuju u srijedu ekipi Memphisa, dok Sunsi gostuju u četvrtak ekipi Utah Jazza.

Vezani članci

Sjajna noć bh. košarkaša u NBA ligi: Nurkić ubacio 17, a Teletović 14 poena

13.03.2016. u 08:14

Detalji s utakmice Phoenixa i Denvera: Nurkić tražio od Teletovića da šutira s “parkinga”, posebna muzika za Jusufa

11.03.2016. u 09:35

Nuggetsi pobijedili Sunse, Nurkić postigao dva, Teletović pet poena

11.03.2016. u 08:04

Kup BiH: Sarajevo i Sloboda vodit će večeras na Koševu bitku za polufinale

15.03.2016. u 07:57

Liga prvaka: Drugo poluvrijeme za Atletico i PSV, Manchester City želi završiti posao protiv Dynama iz Kieva

15.03.2016. u 07:54