Težak poraz Podgrmeča

Nogometaši GOŠK-a pobijedili su Podgrmeč s 5:0 u susretu 19. kola Prve lige Federacije BiH.

Već nakon prvih 45 minuta mreža gostiju iz Sanskog Mosta bila do vrha napunjena. Poveli su domaći golom Mišća u 10. minuti, da bi zatim Mace u 17. i Zečević u 19. minuti povećali prednost na visokih 3:0. Pravu katastrofu gostiju u prvom poluvremenu potvrdio je Zečević drugim golom u 43. minuti za rezultat poluvremena od 4:0. Još jedan gol viđen je u drugom poluvremenu i to na samom otvaranju. Mace je po drugi put danas pogodio za konačnih 5:0.

Nogometaši Čapljine pobijedili su Jedinstvo s 1:0 u susretu 19. kola Prve lige FBiH.

Otvaranje meča donijelo je velika uzbuđenja. Već nakon devet minuta igre gosti su imali veliku šansu. Dosuđen je penal, ali je Borislav Topić promašio. Kazna je stigla pet minuta kasnije kada Salko Jazvin pogađa mrežu Abdihodžića za prednost od 1:0, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta. Nastavak susreta donosi po nekoliko šansi na obje strane. Međutim, mreže su mirovale, te je do kraja ostalo 1:0 za Čapljinu, koja je stigla do jako bitna tri boda.- piše sportsport.ba