Tino Sven Sušić je pokazao zašto je najbolji igrač Hajduka

Tino Sven Sušić se vratio u momčad nakon kratkog izbivanja, a osim bombe kojom je donio izjednačenje, u prvom je dijelu zatresao i gredu

Osijek se čudesno spasio poraza na Poljudu u 95. minuti, a junak gostiju je Benedik Mioč. Hajduk je do sudačke nadoknade vodio 2:1, a onda se u posljednjim sekundama, u svom posljednjem napadu an utakmici uspio vratiti Osijek i izvući remi od 2:2.

Osijek je u sedmoj minuti iznenadio Poljud, ali slavlje gostiju nije dugo trajalo jer je samo četiri minute kasnije Hajduk uspio izjednačiti. Osječani su jurnuli u brzu kontru, Lesjak je ubacio loptuŠorši , a igrač Osijeka je pobjegao Nižiću i mirno pogodio donji desni kut za 0:1.

Hajduk se vratio ekspresno, a zabljesnuo je njihov najbolji ovosezonski igrač Tino Sven Sušićkoji se nakon kratke pauze ponovno našao u sastavu. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je pucao s 25 metara i pospremio loptu u gornji lijevi kut Žitnjakovog gola.

Sušić je i nakon pogotka nastavio opasno prijetiti, a novom je bombom s velike udaljenosti u 21. minuti zatresao gredu. Hajduk je do poluvremena uspio potpuno preokrenuti rezultat. Milić je ubacio visoku loptu iz prekida, a Nižić je čekao na lijevoj vratnici i iz blizine je pospremio loptu u mrežu za 2:1.

Držani su Splićani taj rezultat do samoga kraja, ali je u posljednjim sekundama igre Osijek uspio izjednačiti. Matas je proigrao Lukića koji je odigrao povratnu loptu u sredinu kaznenog prostora, a Mioč je snažnim udarcem uspio probiti Kalinića.

Loša vijest za Osijek je ozljeda  Aljoše Vojnovića. Vojnović se ozlijedio krajem prvoga dijela, pa je na poluvremenu ostao u svlačionici.

Hajduk je na pet bodova zaostatka za drugoplasiranom Rijekom, ali i utakmicom više, a Osijek je ostao u zoni ispadanja. Poredak pogledajte ovdje.

U ranije odigranoj utakmici Slaven Belupo je s uvjerljivih 3:0 pobijedio Zagreb, a Koprivničani su sva tri gola utrpali protivnicima u prve 33 minute igre.

Utakmica se igrala po jako teškim uvjetima, travnjak je bio natopljen kišom, a u 10. je minuti pao i prvi pogodak. Muzafer Ejupi je pogodio nakon ubacivanja Filipa Ozobića. Samo šest minuta kasnije Mateas Delić je povećao prednost, a konačnih 3:0 je postavio Ozobić u 33. minuti igre.