Tottenham slavio na Old Traffordu nakon 23 godine

Tottenham je nakon 23 godine savladao Manchester United na Old Traffordu. U utakmici 6. kola Premiershipa crveni đavoli i pijetlovi gledateljima su prikazali pravu poslasticu – gosti su slavili rezultatom 3:2.

Gosti su poveli nakon manje od dvije minute igre kada je nakon solo akcije pogodio Holanđanin Jan Vertonghen. Gareth Bale je u 32. minuti poviso na 2:0 – projurio je kroz sredinu osbrane pokraj presporog Rija Ferdinada te pogodio donji desni ugao Lindegaardova gola. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

Pravi spektakl viđen je u drugom dijelu. Nakon što je Wayne Rooney ušao umjesto Ryana Giggsa, napadaču Uniteda trebalo je samo pet minuta da namjesti pogodak Naniju – nakon ubačaja sa desne strane prizemnu loptu na petercu dočekao je portugalski internacionalac i samnjio na 1:2..

Međutim, samo što se krenulo sa centra na semaforu je stajalo 1:3 – snažan udarac Balea golman domaćih je obranio, no na loptu je natrčao Clint Dempsey i ponovo vratio dva gola prednosti gostima.

Ipak, ono je potrajalo samo minut kada je na asistenciju Robina van Persieja Shinji Kagawa zabio za 2:3.