Trećeligaš sa Bosancem u timu senzacionalno izbacio Bayern, Tabaković ponovo junak Herthe

Sinoć su se igrale utakmice 1/16 finala Kupa Njemačke, a najveće iznenađenje priredio je Saarbrucken koji je eliminisao Bayern.

Bayern je poveo u 16. minuti golom Mullera. Na 1:1 poravnali su domaći u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Strijelac je bio Sontheimer.

Bavarci su cijelo drugo poluvrijeme stvarali prilike, prijetili, a kada se činilo da ćemo gledati produžete domaći su postigli drugi gol i stigli do senzacionalne pobjede. U 96. minuti pogodio je Gaus.

Tim Tuchela je igrao u najjačem sastavu. U redovima Saarbruckena igrao je Rasim Rabihić, Bosanac koji ima državljantvo BiH i Njemačke.

On je u karijeri igrao za Aichach, Minhen 1860 II, Essen, Pipinsried, Turkgucu Minhen i Verl. Od ljeta 2022. godine član je Saarbruckena koji je ove sezone 15. na tabeli 3. Lige Njemačke.

Hertha je na svom terenu izbacila člana Bundeslige, Mainz sa ubjedljivih 3:0. Reese je postigao prvi gol, a potom na scenu stupa Haris Tabaković koji je postigao drugi i treći gol i potopio Mainz.