Van Persie hat-trickom u 33 minute donio Unitedu 20. naslov prvaka!

OLD TRAFFORD slavi 20. naslov prvaka! Alex Ferguson osvojio je svoj 13. na klupi Manchester Uniteda.

Protiv Aston Ville Ferguson je izveo vrlo ofenzivni sastav u želji da golijadom uveliča povijesni trenutak. Igrače je zapalio željom da do kraja sezone sruši i Chelseajev rekord po broju skupljenih bodova za što će im trebati još četiri pobjede. Golijadu Manchester nije vidio, ali jest veliku večer Robina van Persieja koij je fantastičnim hat-trickom u 33 minute obavio cijeli posao za pobjedu 3:0.

Van Persie zabio nakon 82 sekunde!

Četvrti put u povijesti naslov prvaka osvojen je na Old Traffordu nakon što se isto dogodilo 1999., 2002. i 2009. godine. Niti jedan drugi engleski stadion ne može se pohvaliti tim podatkom.

Nakon minute i 22 sekunde igre United je poveo! Rooney je s lijevog boka prebacio Valenciji na drugu stranu, on vratio u sredinu Rafaelu koji je na drugoj stativi našao Giggsa. Velšanin je gurnuo pred gol, a Van Persie iz blizine zakucao u mrežu. Samo minutu kasnije Nizozemac je pucao malo izned grede za ruba šesnaesterca. U 10. minuti Rafael je sjajno pucao u gornji kut, ali vratar gostiju uz veliki napor obranio.

U 13. minuti tribine Old Trafforda oduševio je fantastičan pogodak Van Persieja sa 16 metara. Iz prve je pogodio sjajnu asistenciju Rooneyja s centra i zabio pod gredu pored nemoćnog vratara za 2:0!

Rooney i Giggs režirali pobjedu

U 33. minuti Ryan Giggs počastio je Van Persieja drugom asistencijom za hat-trick. Giggs je utrčao u kazneni prostor s lijeve strane, na sebe navukao golmana i poslao loptu u sredinu Nizozemcu, a on s nekoliko metara pogodio treći put.

United je usporio u nastavku, ali nastavio prijetiti preko Rooneyja kojeg je u 72. minuti zamijenio Welbeck. Gosti su bili aktivniji u nastavku te stvorili prve dvije ozbiljnije prilike, Weimannov udarac zaustavila je obrana, a Bentekeov De Gea. Kagawa i Welbeck nisu uspjeli promijeniti rezultat do kraja, ali nakon posljednjeg zvižduka 76 tisuća ljudi počelo je sa slavljem.

Ferguson na isti dan 2000. godine osvojio svoj šesti naslov prvaka

Statističari su iskopali podatak da je Alex Ferguson već osvojio naslov prvaka na isti dan, 2000. godine pobjedom protiv Southamptona. Bio je to njegov šesti s Unitedom.

Sir Alexander Chapman Ferguson rođen u Glasgowu 1941. davno se upisao u nogometnu povijest. Ovo mu je 38. trofej na čelu Manchester Uniteda u 1496 utakmica. Ukupno ih je osvojio 49 vodeći i Aberdeen i St Mirren.

United je prvi put doveo do naslova prvaka 1993., prekinuvši 26-godišnji post najtrofejnijeg engleskog kluba. Neki igrači u njegovoj svlačionici tada nisu niti hodali. S “crvenim vragovima” osvojio ih je trinaest. Prvi put su prvaci postali 1908. godine.