NaslovnicaSanski MostSport

Važna pobjeda Podgrmeča

Iznimno uspješan dan za gostujuće klubove u pet današnjih utakmica 23. Kola Prve lige FBiH s obzirom da su ostvarili čak tri pobjede, a najveće iznenađenje kreirali su igrači Rudara iz Kaknja savladavši na Tušnju Slobodu sa 2:0.
Za momčad trenera Kemala Hafizovića pogađali su Edvin Šabotić u 14. i Eldin Murić u 51. minuti. Na ovaj su način Kakanjci još više udaljili Tuzlake od povratka u premijerligaško društvo.

“Što da vam kažem, namještene utakmice ne želim igrati, pa ako susret treba poništiti neka ga ponište pa da ponovno igramo, pa možda Sloboda tada pobijedi, ali nisam siguran, jer ako nisu uspijeli danas kad su nam nedostajala četiri igrača koji su standardni kako bi to učinili da smo kompletni” – kazao je nakon utakmice Kemal Hafizović.

Podgrmeč je golom Almira Krantića u 36. minuti porazio Budućnost u Banovićima s 1:0 i došao do vrijednih bodova u borbi za opstanak protiv jednog od izravnih konkurenata, a uspješan gost je bilo i Jedinstvo iz Bihaća savladavši u Gračanici momčad Bratstva sa 2:1.

Krajina je u Cazinu s minimalnih 1:0 dobila Troglava, a Iskra u Bugojnu sa 2:1 Branitelja, iako su Mostarci prvi poveli preko Ante Pinjuha u 7. minuti. Nemanja Knežević je u 18. minuti izjednačio za Bugojance, a Asmer Mašić u 62. minuti postigao i pobjedonosni gol.

Rezultati 23. Kola:

Krajina – troglav 1:0, Sloboda – Rudar 0:2, Bratstvo – Jedinstvo 1:2, Budućnost – Podgrmeč 0:1, Iskra – Branitelj 2:1. Još igraju (nedjelja, 16.30): Goražde – bosna, Radnički – Vitez. Slobodna je Čapljina.