Velika pobjeda Rudara u Cazinu

Naši momci u okviru 19.kola Druge lige Federacije BiH-Zapad gostovali u Cazinu kod ekipe Krajine na gradskom stadionu.

U dosadašnje dvije odigrane utakmice na ovom stadionu naša ekipa doživjela je isto toliko poraza uz osam primljenih pogodaka.

Trener Kuželj za ovaj susret nije mogao računati na Kazića,Paunovića,Jakupovića i Burnića što je predstavljalo ozbiljan problem.

Ekipa koja je istrčala na teren utakmicu je počela izuzetno dobro te je bilo samo pitanje vremena kada će doći u vodstvo.

U 19.minuti za 0:1 pogađa Međedović koji tako najavljuje povratak u prepoznatljivu formu na koju nas je navikao u prvom dijelu sezone.

Naši momci nastavljaju sa dobrom igrom i već u 27.minuti povisuju na 0:2 pogotkom Talić Ismeta.

Ovo je sada bila već ozbiljna prednost koju su naši momci ponijeli na odmor međutim ništa još nije bilo gotovo poznavajući kvalitet ekipe Krajine.

U drugom poluvremenu gledali smo nešto bolju predstavu domaćina koji je pokušavao stići do pogotka koji bi ga vratio u igru.

U 57.minuti to im je i uspjelo,Talić Ismet u jednoj situaciji krajnje nesretno pogađa sopstvenu mrežu na radost domaćih.

Nakon niza propuštenih prilika na obje strane,ekipa Krajine u 70.minuti stiže do poravnanja i stavlja ovu utakmicu u potpuni egal u posljednjih 20 minuta.

Nakon pogotka za izjednačenje činilo se kao da bi obje ekipe mogle do pobjedonosnog gola jer su se šanse pred oba gola redale kao na traci.

Ipak naši momci su skupili snage te su pred sami kraj susreta odnosno u 87.minuti pogotkom Hodžić Mirze stigli do velike i vrlo važne pobjede.

Prekinut je crni niz na stadionu u Cazinu te smo sa ova tri boda i dalje konkurentni u utrci za titulu.

Cijeloj ekipi kao i treneru Kuželju čestitamo na pobjedi a našim navijačima kao i uvijek zahvaljujemo na podršci bez koje ovo ne bi bilo moguće.