NaslovnicaSanski MostSport

Veliki uspjeh sanskih borilačkih klubova u Bihaću

Za borilačke klubove iz Sanskog Mosta s pravom se može reći da su jedni od najboljih u Bosni i Hercegovini. To su sanski takmičari pokazali novim velikim uspjehom u proteklu subotu u Bihaću gdje je održan 14. Internacionalni kickboxing kup “Bihać 2013″ na kojem je nastupilo čak 57 sportskih kolektiva iz 7 država sa ukupno 557 takmičara.
Na pet borilišta viđen je veliki broj odličnih boraca i još boljih mečeva u kojima su učestvovali i takmičari iz Sanskog Mosta. Najbolji  uspjeh od sanskih klubova ostvario je Klub borilačkih sportova „Sana 2004“ koji je osvojio četiri medalje, po dvije srebrne i bronzane u juniorskoj konkurenciji u disciplini kick light. Drugo mjesto osvojio je Haris Klipić u kategoriji – 69 kg, a srebrom se okitio i Saša Branković u kategoriji – 79 kg. Bronzane medalje su osvojili Braco Aganović i kategoriji – 65 kg i Ferid Dervišević u kategoriji – 84 g.
Ponovo dobar nastup na velikom međunarodnom turniru u Bihaću imali su takmičari Taekwondo kluba „Galaja“. Svi su nastupili u disciplini semi contact, a u konkurenciji stariji kadeti srebrnu medalju je osvojio Ajdin Musić u kategoriji – 69 kg, dok je bronzanu medalju osvojio Ajdin Šahman u kategoriji – 53 kg. Bronzanu medalju u seniorskoj konkurenciji je osvojio Nermin Bajramović u kategoriji – 79 kg.
Odličan rezultat u Bihaću su ostvarili i članovi nedavno osnovanog Kluba borilačkih sportova „Knockdown“  iz Sanskog Mosta. Takmičari ovog kluba su osvojili tri srebrne medalje. U konkurenciji žena u disciplini low kick srebrom se okitila Selma Mušić u kategoriji – 70 kg, dok su u konkurenciji mlađi kadeti u disciplini light contact srebrne medalje osvojili Mehmed Vukčić  u kategoriji – 63 kg, te Sadmir Vukčić u kategoriji – 54 kg.
Naredno takmičenje na kojem će nastupiti takmičari iz sanskih borilačkih klubova je Državno prvenstvo u kikboxu čiji će domaćin 27. aprila biti Prijedor