VILLARREAL OSIGURAO OPSTANAK U PRIMERI

Nakon pobjede nad Sportingom

Villarreal će i naredne sezone igrati u španskoj Primeri. Žuta podmornica je u susretu sezone savladala na gostovanju Sporting Gijon sa 3:2, te su na taj način osigurali opstanak dva kola prije kraja prvenstva.
Otvorio je Villarreal veoma dobro ovu utakmicu. Bruno je u 19. minuti propustio stopostotnu priliku kada mu je golman domaćih Juan Pablo odbranio udarac, no samo nekoliko sekundi kasnije Bruno je uputio centaršut u kazneni prostor gdje se fantastično snalazio Mario Gaspar koji je pogodio za vodstvo Villareala od 1:0.

Potom je Sporting preuzeo inicjativu susretom, a do izjednačenja su stigli u 40. minuti utakmice. Alberto Lora je udarcem sa 25. metara pogodio lijevi donji ugao gola Villareala za izjednačenje rezulata na 1:1.

Ipak, samo dva minuta kasnije penal za Žutu podmornicu. Gregory je oborio Rubena,a Marcos Senna u 43. minuti pogađa za novo vodstvo Villareala od 2:1.

Početak drugog poluvremena donio je veliku ofanzivu Sportinga, no gosti su ipak prvi zaprijetili u 54. minuti. Valero je sjajno prošao po lijevoj strani, dodao je loptu do Hernana Pereza koji sa desetak metara pogađa stativu.

Ipak, već u narednom napadu Perez se iskupio za ovaj promašaj. Postigao je fantastičan gol u za vodstvo svog tima od 3:1.

Uzvratio je deset minuta kasnije Mendy na drugoj strani, međutim bez promjene rezultata. Međutim,tek su u 85. minuti Galvez postiže drugi gol za Sporting, no do kraja nisu uspjeli doći do trećeg gola koji bi im dao nadu u opstanak.

Ovako će Gijon od naredne sezone igrati u Segundi, dok je Villarreal ostao u Primeri.