NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Visoka pobjeda Rudara

ekipa Rudara u okviru 9. kola jesenjeg dijela takmičenja Druge lige Federacije BiH zapad 2 dočekala veoma neugodnu ekipu Krajišnika iz Velike Kladuše. Nakon dva uzastopna poraza, ekipa Rudara spremno je dočekala ovu utakmicu sa željom da se iskupe za poraze i obezbijede povratak na drugo mjesto.

Zbog suspenzija i povreda u sastavu Krajišnika danas izostaje čak deset igrača Dervišević, Hušidić, Libić, Halilović, Alibegić, Rošić, Ljubijankić, Šabić, Okanović i Dizdarević.

Prva utakmica između ove dvije ekipe završena je rezultatom 1:1, kada je ekipa Rudara odigrala odličnu utakmicu na teškom gostovanju u Kladuši.

Rudar je od prve minute krenuo ofanzivno i u 23. minuti utakmice, nakon asistencije Hodžić Emala, pogađa Kuburić Muris za vodstvo Rudara sa 1:0.
U 41. minuti utakmice 2:0, iz opravdano dosuđenog penala, pogađa Kazić Mirza . Nakon odlične akcije Rudara u 43. minutu utakmice za 3:0 pogađa Hotić Edis, što je rezultat prvog poluvremena utakmice.

U 53. minuti na asistenciju Hrapić Mirnesa pogađa po drugi put Kuburić Muris za rezultat 4:0. U 56. minuti za visokih 5:0 postiže gol veteran Jusović Sanel, svom bivšem klubu.

U 57. minuti utakmice golom Mizića gosti smanjuju na 5:1.

Za vodstvo Rudara sa 6:1 u 70. minuti utakmice pogađa mladi i talentovani Huzejrović Ajnur. Gosti smanjuju na 6:2 u 80. minutu golom Ćoragića za konačan rezultat utakmice.

Pobjedom se Rudar vratio na drugo mjesto prvenstvene tabele Druge lige F BiH zapad 2.

Čestitke ekipi Rudara na zasluženoj pobjedi.