Ibričić pogodio odlučujući penal četvrtfinale EP-a

Mininogometaši BiH su sinoć uspjeli da nakon velike drame savladaju favorizovanu Češku, a pobijedili su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 3:2.

U regularnom toku susreta bilo je 2:2, a potom se u jedanaestercima bolje snašao bh. tim i prošao u četvrtfinale.

Odlučujući penal pogodio je Senijad Ibričić, a jedan šut s bijele tačke Čeha odbranio je Adis Nurković. U regularnom toku su za BiH strijelci bili Anel Dedić i Miloš Urta.

Dedić je prvo pogodio za vodstvo našeg nacionalnog tima, potom su Česi kreirali preokret, a utakmicu je do penal-drame odveo Urta golom dvije minute prije kraja.

Reprezentaciju BiH u četvrtini finala očekuje duel protiv Rumunije danas od 20 sati. Riječ je o još jednoj selekciji koja je među najboljim u Evropi kada je u pitanju mininogomet.