Aldin Džidić na provokacije Beitarovih navijača odgovorio sa “Allahu ekber”

Nogometaši tuzlanske Slobode nisu se uspjeli plasirati u drugo pretkolo Evropske lige, nakon što su večeras u Jerusalemu poraženi od Beitara rezultatom 1:0 (0:0).

Tuzlaci su se dobro držali cijelo prvo poluvrijeme, taktički su anulirali napade Izraelaca, a u finišu ovog dijela nekoliko puta su opasno ugrozili gol Beitara.

Poluvrijeme je ipak završeno bez golova, dok je u nastavku Beitar krenuo agresivnije, ali je do jedinog pogotka došao ipak krivicom odbrane Tuzlaka.

U 66. minuti Ivan Kostić s leđa je nepotrebno oborio Omera Atzlyja i sudija Oleksandar Derdo iz Ukrajine pokazao je na 11 metara, a Kostiću je dao žuti karton.

Nakon uzaludnih protesta igrača Slobode, Atzly je s „bijele tačke“ savladao Kenana Pirića i tako odveo Beitar u drugo pretkolo Evropske lige.

U 87. minuti Aldin Džidić je dobio drugi žuti karton, tako da je Sloboda ostatak utakmice odigrala s igračem manje.

Prilikom izlaska s terena stoper Tuzlaka je uzviknuo “Allahu ekber” (Allah je najveći) što je izazvalo salvu negodovanja od strane navijača Beitara koji su poznati kao ekstremisti.

Ekipa Beitara poznata je po tome da u njoj nikada nije igrao nijedan fudbaler islamske vjeroispovjesti.