Naslovnicainmedia danas

Amela Trožić najbrža na 7. kolu Atletske rekreativne lige

Amela Trožić se uspješno vratila na atletsku stazu i osvojila prvo mjesto u trci na 5 km.

U Sportskom centru “Safet Zajko” Sarajevo je održano sedmo kolo Atletske rekreativne lige.

Centar “Safet Zajko” Sarajevo je bio poprište okupljanja trkača i još jedne trke u okviru Atletske rekreativne lige koju organizuje AK „Sarajevo“ .

Rekreativci su nastupili na disciplini 5k, a odlično vrijeme pratilo je i odlične rezultate i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Prvo mjesto u ženskoj konkurenciji ostvarila je Amela Trožić, sa rezultatom 20:43.20. Amela je u ukupnom poretku četvrta na tabeli.

Atlatičari Amela Trožić i Mehrudin Šljivar iz Sanskog Mosta su, u prve tri trke jesenas, tri puta za redom, bili najbrži u trkama Atletske rekreativne lige u Sarajevu i vodili u ukupnom poretku sa osvojena sva tri prva mjesta.

Pomenimo, Amela je prestala trčati u narednim kolima ARL zbog aktuelne situacije oko pandemije Corona virusa, da bi nastavila učešće tek u sedmom kolu i ponovo osvojila prvo mjesto.

Mehrudin Šljivar je bio jesenas apsolutni pobjednik ARL sa pet pobjeda u pet utrka. U proljetnom dijelu, šestom i sedmom kolu, propustio je takmičenje zbog aktuelne situacije.

Šljivar je trenutno na petom mjestu u ukupnom poretku.

Naredno kolo je planirano da se održi 23.04.2021. godine kada je na rasporedu najkraća disciplina lige 800m.