Asistencija i gol Senijada Ibričića

Asistencija i gol  Senijada Ibričića

Asistencija i gol kapitena Senijada Ibričića za remi Domžala protiv vodećeg Maribora.

Utakmica XX. kola Prve lige Telecom Slovenije, na stadionu Športni park Domžale, između Domžala i Maribora, završena je neriješeno 3: 3 (3:1).

Nakon prvih 45. minuta Domžale su imale vodstvo od 3:1. Senijad Ibričić je asistirao Husmaniju u 14. minutu za prvi gol i vodstvo Domžala 1:0. Maribor je izjednačio, da bi za 2:1, strijelac iz jedanasterca u 23. minuti bio Senijad Ibričić.

U drugom poluvremenu Maribor je zaigrao bolje i došao do boda u ovom susretu.

Ibričić je u 63. minuti imao sjajnu priliku za još jedan pogodak, nakon što je uzeo loptu na polovini terena i prošao pored dva igrača Maribora, ali je golman Maribora sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Senijad Ibričić je odigrao cijelu utakmicu i postigao treći prvenstveni gol, a Arnel Jakupović je igrao do 85. minute.

Maribor je prvi na tabeli sa 39 bodova, a Domžale su na petom mjestu sa 26.osvojenih bodova.