ASMIR BEGOVIĆ novu sezonu započeo na klupi

Chelsea je večeras na svom terenu protiv West Hama odigrao prvu utakmicu nove sezone Premiershipa.

Bivši talijanski selektor Antonio Conte koji je ljetos preuzeo Chelsea debitovao je pobjedom u engleskom prvenstvu.

Chelsea je slavio sa 2:1. Za 1:0 zabio je Belgijanac Hazard koji je bio precizan iz penala na otvaranju drugog poluvremena. West Ham poravnava rezultat preko Collinsa u 77. minuti, ali konačnih 2:1 na radost domaće publike postavlja Diego Costa u 89. minuti. Asistirao je novajlija Batshuayi.

Naš golman Asmir Begović (29) utakmicu je gledao sa klupe za rezervne igrače, a povjerenje Contea dobio je Thibaut Courtois.

Pomalo iznenađujuća odluka obzirom da je Begović, nakon odluke da Courtois napušta Chelsea, branio većinu pripremnih utakmica, kao i posljednje utakmice prošle sezone Premiershipa.

Od favorita Premiershipa pobjedama su ligu započeli i Manchester United (1:3 Bournemouth), Liverpool (3:4 Arsenal) i Manchester City (2:1 Sunderland).