Bayern se poigrao sa Starom damom, Matuidi pokvario slavlje Katalonaca

Bayern je nastavio impresivnu seriju rezultata i već nakon prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka nalazi se nadomak plasmana među četiri najbolja tima u Evropi.

Bavarci su na svom terenu savladali Juventus rezultatom 2:0 i spokojno će čekati revanš u Torinu. Njemačka ekipa u potpunosti je dominirala susretom i nije dopustila italijanskom prvaku da ozbiljnije ugrozi njen gol, pa je stoga ovakav ishod u potpunosti zaslužen. Štaviše, torinske zebre mogu biti sretne što su izgubile samo s dva gola razlike.

Meč je obilježio ekspresni gol Davida Alabe, već u 24. sekundi utakmice, koji je u velikoj mjeri odredio dalji tok sudara dva višestruka bivša evropska prvaka. Naime, austrijski reprezentativac iznenadio je sve na stadionu u samom povoju utakmice, šokirao goste i do delirija doveo navijače njemačkog giganta. Lijevi bek lidera Bundeslige je šutirao sa 25 metara, lopta je na putu do mreže Buffona zakačila Vidala u vrh kopačke, promijenila pravac i završila u samom donjem desnom uglu. Ni veliki Buffon, iako se maksimalno ispružio, nije mogao da zaustavi njen ulazak u gol. Bio je to jedan od najbrže ikada postignutih golova u Ligi prvaka.

U nastavku prvog poluvremena nastavile su se nizati prilike Bayerna, a samo su sreća i dobre reakcije Buffona spašavale Juventus. Ipak, italijanski golman nije mogao ništa u 63. minuti kada je Mandžukić sjajnom asistencijom podvalio loptu Mulleru na nekoliko metara od gola, kojem potom nije bilo teško zatresti praznu mrežu i svom timu osigurati miran revanš.

Malo je falilo da Barcelona sa velikom prednošću dočeka revanš meč četvrtfinala protiv PSG-a, ali je slavlje Kataloncima pokvario Matuidi pogotkom u 94. minuti utakmice za konačnih 2:2. Upravo je gol veznog fudbalera svetaca bio i posljednji detalj na utakmici s obzirom na to da je sudija Stark odmah odsvirao kraj. Barcelona je dva puta vodila golovima Messija (u 46. minuti izašao zbog povrede) i Xavija iz penala, da bi Parižani stizali prvo golom Ibrahimovića, a potom i Matuidija u posljednjim sekundama meča.