Belošević prekinuo tradiciju na Otoci i donio pobjedu Sarajevu

Do vrijedne pobjede došao je i Velež, koji je u Gradačcu savladao Gradinu sa 3:1 • Rudar je u Prijedoru savladao Leotar s 3:1 • Jedini remi u prve četiri utakmice 4. kola zabilježen je u Bijeljini, gdje su Radnik i Travnik odigrali 2:2

Fudbaleri Sarajeva konačno su slavili na Otoci. U četvrtom kolu BH Telecom Premijer lige savladali su Olimpic rezultatom 1:0, a trenutak odluke dogodio se u finišu prvog poluvremena kada je sa bijele tačke pogodio Zoran Belošević.
Bordo tim je puno bolje otvorio utakmicu, a prvu šansu imali su u sedmoj minuti kada je Belošević prekrasnim udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio prečku. Uzvratili su domaći već u narednom napadu, no udarac Smajića je zaustavio Dejan Bandović.

Prečka gola Dine Hamzića tresla se još dva puta u prvom dijelu susreta. Prvo je Belošević sa desne strane pogodio dio gdje se spajaju prečka i stativa, a nekoliko trenutaka kasnije okvir gola je je spriječio i Torlaka da Sarajevu osigura vodstvo.

Ipak, u finišu prvog dijela gosti su došli u vodstvo. Husejinovića je srušio Hamzić, sudija Bjelica je pokazao na bijelu tačku, a golmanu Olimpica pokazao je crveni karton. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Belošević.

U nastavku susreta gosti su imali igrača više, ali nikako nisu uspjeli stvoriti ozbiljnu priliku. To im se moglo osvetiti u finišu susreta kada se Karić našao u odličnoj prilici, ali je Bandović odličnom intervencijom odbranio njegov šut.

Do vrijedne pobjede došao je i Velež, koji je u Gradačcu savladao Gradinu sa 3:1. Dvostruki strijelac za Velež bio je Hebibović (61., 71.), a u strijelce se upisao i Ćurić u 89. minuti. Jedini gol za domaći tim postigao je Turbić u 80. minuti.

Rudar je u Prijedoru savladao Leotar s 3:1. Golove za domaći tim postigli su Kruz u 20., Handžić u 76. i Rastoka u 90. minuti, dok je jedini pogodak za goste iz Trebinja postigao Filipović (87.).

Jedini remi u prve četiri utakmice 4. kola zabilježen je u Bijeljini, gdje su Radnik i Travnik odigrali 2:2. Radnik je poveo sa 2:0 golovima Ostojića (25.) i Čuluma (70.), ali su Zatagić i Lihovac do kraja uspjeli Travniku donijeti bod.