BiH deklasirala Slovačku

Juniorska fudbalska reprezentacija BiH deklasirala je Slovačku sa 4:0 u meču drugog kola grupe 8 kvalifikacija za EP naredne godine, odigranom na koševskom stadionu.

Golove za prvu pobjedu U19 tima naše zemlje na ovom kvalifikacionom turniru postigli su Armin Hodžić u 14. i 72. minuti, Armin Ćerimagić u 17. i Asim Zec u 45. Izabranici selektora bh. juniora Tonija Karačića završili su utakmicu sa deset igrača jer je Ćerimagić isključen u 81. minuti zbog drugog žutog kartona.

BiH je nastupila protiv Slovačke u sastavu: Plakalo, Hajradinović, Ćiva, Hajtić, Špikić, Zec (od 67. Merajić), Čorluka, Hodžić (od 89. Vila), Rahmanović (od 77. Predragović), Ćerimagić, Muharemović.

Kadeti Norveške savladali su Kazahstan rezultatom 6:2 u drugoj utakmici i nalaze se na vodećoj poziciji sa 6 bodova. Druga je BiH sa 3 (gol-razlika 5:3), treća Slovačka sa 3 (5:4), a četvrti Kazahstan bez bodova.

U posljednjem kolu U19 selekcija BiH igraće u utorak (15 sati) protiv Kazahstana na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, dok će istog dana (15) Norveška i Slovačka odmjeriti snage na stadionu SRC Slavija.