Bolt zlatni i na 200 metara, svjetski rekord Rudishe na 800 metara

Sprinter sa Jamajke Usain Bolt osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u trci na 200 metara. Bolt, koji je u toj disciplini bio najbolji i u Pekingu, pobijedio je u finalu u vremenu 19 sekundi i 32 stotinke.

On je u Londonu bio zlatni i na 100 metara.

Bolt je prvi atletičar koji je odbranio zlatne olimpijske medalje na 100 i 200 metara.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Yohan Blake (19,44), koji je bio srebrni i na 100 metara. Uspjeh Jamajčana upotpunio je Warren Weir osvajanjem bronzane medalje (19,84).

Kenijski atletičar David Rudisha osvojio je zlatnu olimpijsku medalju na 800 metara postigavši u finalnoj utrci svjetski rekord u vremenu 1:40.91 minuta.

23-godišnji svjetski prvak oborio je dosadašnji sopstveni rekord, koji je iznosio 1:41.01 minuta, a postavio ga je 2010. godine.

Srebrna medalja pripala je Nijelu Amosu iz Bocvane, sa 82 stotinke zaostatka, dok je bronza pripala Kenijcu Timotiju Kitumu u vremenu od 1:42.53 minuta.

Rudishin rekord inače je prvi svjetski koji je postignut do sada na Olimpijskim igarama u Londonu.