Borci “Galaje” uspješan u Puli

Članovi taekwondo kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta nastavili su serijom odličnih nastupa na velikim takmičenjma van granica naše zemlje.

Mladi članovi ovog uzoritog sportskog kolektiva osvojili su srebrnu i bronzanu medalju na međunarodnom turniru u Puli koji je održan 25. maja uz učešće 39 klubova sa 379 takmičara iz Slovenije, Bugarske, Bosne i Hercegovine i domaćina Hrvatske.

Ponovo se na pobjedničko postolje popeo Dursum Hasanić koji je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju u seniorSkoj konkurencihi u disciplini Point Fight kategorija -84 kg. Uspješan je bio i Muhamed Seferović u konkurenciji starijih kadeta koji je bronzanu medalju osvojio u disciplini Kick Light kategorija -69 kg.

Za uspjeh sanskih sportista treba čestitati i treneru Huseinu Ćiri Bećireviću koji je ponovo odlično pripremio svoje borce za još jedno veliko takmičenje.

Naredni nastup takmičari „Galaje“ imaju 8. juna i to ponovo u Hrvatskoj na međunarodnom kick boxing turniru Makarskoj.