Bosanac Terzić debitovao pobjedom na klupi Borussije

Bundesligi su odigrane četiri utakmice 12. kola.

Borussia Dortmund bila je bolja od Werdera u Bremenu sa 1:2.

Milioneri, sa novim trenerom Edinom Terzićem na klupi, poveli su u 12. minutu kada se na pravom mjestu našao Raphael Guerreiro, da bi u 28. Kevin Mohwald poravnao rezultat.

Čovjek odluke bio je Marco Reus, kapiten Borussije je promašio penal u 79. minutu, ali je nakon odbitka ispravio svoju grešku i donio veoma važnu pobjedu svojoj ekipi.

Stuttgart je na domaćem terenu remizirao sa Unionom iz Berlina 2:2.

Povela je ekipa iz Berlina u četvrtom minutu preko Marvina Friedricha, da bi Taiwo Avoniyi u 77. udvostručio prednost svoje ekipe.

Uslijedio je potom nevjerovatan pad u igri gostiju i to od ulaska Saše Kalajdžića u 80. minutu.

Austrijski fudbaler je pet minuta po ulasku u igru smanjio zaostatak “Švaba”, a onda je u 90. minutu mirno primirio loptu unutar kaznenog prostora rivala i rutinski savladao golmana.

Susret između Herthe i Mainza u Berlinu završen je bez pogodaka. Ranije danas je odigran meč između EintrachtaBorussije Monchengldabach, koji je okončan podjelom bodova (3:3), prenosi SCSport.