Bosanci se spremaju za Brazil! Grčka u paklu Zenice gubi 3:0!

BOSNA I HERCEGOVINA dočekuje Grčku u jednoj od odlučujućih utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

BOSNA I HERCEGOVINA – GRČKA   3:0

Drugo poluvrijeme:

75` Elvir Rahimić je zamijenio Harisa Medunjanina.

62` Oduševljenje u Zenici izazvala je vijest da je Slovačka odigrala samo 1:1 protiv Litvanije.

52` GOOOOOOOOOOOL! Džeko! Misimović je ponovno ubacio, a Džeko glavom pogodio za 3:0!

48` Vranješ je nakon centaršuta Misimovića pucao glavom, ali Karnezis brani.

46` Nastavljena je utakmica.

Prvo poluvrijeme:

45` Kraj prvog poluvremena! BiH vodi 2:0!

38` Holebas je nakon dodavanja Samarasa pucao pored gola Asmira Begovića.

35` GOOOOOOOOOOOL! Misimoviću je udarac s 11 metara obranio Karnezis, a odbijenu loptu je uz dosta sreće u mrežu spremio Ibišević!

34` Jedanaesterac za BiH! Mujdža je pao u grčkom kaznenom prostoru!

31` GOOOOOOOOOOOL! Džeko je maestralno glavom, između dva grčka braniča, pogodio nakon centaršuta Misimovića iz slobodnjaka!

28` Džeko je nakon sjajnog prodora pucao s 25 metara, ali Karnezis hvata njegov udarac.

26` Grčka se, po običaju, odlično brani. Domaći igrači teško stvaraju prilike za pogodak.

23` Samaras je neoprezno udario Spahića, ali nije dobio karton.

15` Grci su se oslobodili pritiska i sve češće su u napadu.

5` Velika prilika za BiH! Vranješ je glavom pucao nakon ubačaja iz kuta, a gostujući vratar Karnezis izbio loptu s crte.

3` Domaća reprezentacija je napala od prve minute…

1` Počela je utakmica u Zenici.

Sastavi:

BiH: Begović, Mujdža, Zukanović, Spahić, Vranješ, Lulić, Zahirović, Medunjanin, Misimović, Džeko, Ibišević

Grčka: Karnezis, Torosidis, Tzavellas, Papadopoulos, Papastathopulos, Tziolis, Katsouranis, Salpingidis, Holebas, Samaras, Karagounis