Bravo/ 10 medalja za sanske judiste

Mladi sanski judisti nastavili su sa serijom odličnih rezultata na velikim takmičenjima u susjednoj Hrvatskoj. Novi uspjeh su ostvarili na judo kupu pod nazivom “Željko Higl” koji je održan u gradu Vinkovci.

Judo Klub „Sana“ je nastupio sa 16 takmičara koji su osvojili deset medalja, jedna zlatnu, dvije srebrne i sedam bronzanih, a da se radi o velikom uspjehu govori i podatak o kvalitetu turnira na kojem je nastupilo čak 600 takmičara iz 53 kluba iz 12 zemalja: Italije,Austrije,Holandije,Rumunije, Ukrajina, Češke, Makedonije, Crne Gore, Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i domaćina Hrvatske.

U izuzetno jakoj konkurenciji zlatnu medalju je osvojio Adem Sinanović, srebrne medalje osvojili su Abdel Savanda i Anesa Kozarac, a bronzane medalje Ena Bašić, Dino Đumišić, Zubejr Hodžić, Amar Mehadžić, Ivano Atlija, Imran Muhtari i Adna Nalić. Trener Muhamed Kolaković je čestitao osvajačima medalja i naglasio da je i više nego zadovoljan njihovim nastupom. On ističe da su se i takmičari, a koji se nisu uspjeli popeti na pobjedničko postolje, pokazali kao odlični borci i opravdali su povjerenje na ovom veoma jakom turniru .

Za mlade sanske judiste nema odmora jer je na adresu kluba stigao poziv iz judo saveza Slovenije za učesće na judo kupu u Ljubljani koji će se održati 12. oktobra, a koji se boduje za Slovenski pokal. Trener Kolaković naglašava da se nada dobrom rezultatu i da će njegovi puleni dati sve od sebe da grad Sanski Most i državu BiH predstave u što boljem svjetlu.