BRAVO GIMNAZIJALCI Košarka živi u Sanskom Mostu

Košarkaška ekipa “Gimnazije” Sanski Most postigla je izvanredan rezultat na nedavno završenom kantonalnom takmičenju u Bihaću. Ovo takmičenje okupilo je najbolje košarkaške ekipe učenika srednjih škola Unsko-sanskog kantona, koje su se kvalificirale putem gradskih/općinskih takmičenja. Ekipama je bilo pripalo čast da se nadmeću i pokažu svoj košarkaški talenat, a rezultati su bili impresivni.

Sanski gimnazijalci, predvođeni profesorom Sakibom Seferovićem, izuzetno su se istakli tokom grupne faze takmičenja. U toj fazi su ostvarili tri ubjedljive pobjede. Prva od njih bila je protiv ekipe “Gimnazije” Bosanska Krupa, gdje su slavili rezultatom 18:16. Zatim su se susreli s ekipom “Gimnazija” Velika Kladuša i ostvarili pobjedu s rezultatom 27:6. Posljednja pobjeda u grupnoj fazi došla je protiv “MSŠ Ključ” s rezultatom 17:10. Ove pobjede nagovještavale su da će Sanski Most biti ozbiljan konkurent za naslov.

Nakon grupne faze, “Gimnazija” Sanski Most se plasirala u finalnu utakmicu, gdje su se suočili s jakim protivnikom, “Gimnazijom” Bihać. Iako su Sanski gimnazijalci pružili izuzetan otpor, na kraju su izgubili s rezultatom 31:16. Prvo poluvrijeme završilo je neodlučeno, 8:8, što svakako govori o izjednačenosti i borbenosti obiju ekipa. Međutim, bolja igra domaćih Bišćana u nastavku utakmice rezultirala je njihovom pobjedom.

Iako nisu osvojili prvo mjesto, Sanski gimnazijalci zaslužuju velike čestitke za njihov impresivan plasman na drugo mjesto. Ovaj uspjeh potvrđuje da se sanski školski sport ubraja među najbolje na nivou Unsko-sanskog kantona. Njihova predanost, trud i timski duh su evidentni, te su pravi primjer kako sportski duh i takmičarski duh mogu obogatiti školsko okruženje.