Bravo/ „Hurije“ osvojile 14 medalja

Novi uspjeh mladi članovi karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta ostvarili su u Velikoj Kladuši gdje su se okitili sa 14 medalja.

Karate klub „Regeneracija“ bio je u proteklu nedjelju organizator i domaćin trećeg po redu Međunarodnog karate turnira „Trofej Velike Kladuše 2019“. Ovo takmičenje održano je za djecu, kadete, juniore i seniore u muškoj i ženskoj konkurenciji, a učešće je uzelo 38 klubova iz Slovenije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine sa 570 kategorija i 402 takmičara.

Na ovom velikom sportskom događaju uspješni su bili i mladi članovi karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta koji su osvojili 14 medalja, tri zlatne, četiri srebrne i sedam bronzanih.

Inače, ovo je bio prvi nastup mladih sanskih „hurija“ nakon ljetnje pauze, a novim uspjehom su još jednom pokazali da s pravom nose epitet jednih od najboljih u USK, a i šire. U veoma jakoj konkurenciji prvoplasirani u svojim kategorijama i zlatnim medaljama su se okitili: Merjema Žerić, Azra Merdanović i Ahmed Nalić, srebrne medalje su osvojili: Ena Fatimić, Faris Begović, Enna Bečirbegović i Ajdin Avdić, a bronzane: Amina Spahić, Muhamed Žerić, Rejhana Smajić, Ridvan Spahić, Minela Kalender, Enver Žilić i Arno Špoljar.