NaslovnicaLokalne temeSanski Most

BRAVO Hurije osvojile 23 medalje

Mladi članovi karate kluba „ Hurije “ su nastavili nizati odlične rezultate, a novi uspjeh su ostvarili na regionalnom karate kupu u Bosanskoj Krupi.

Na pobjedničko postolje su se penjali 23 puta, a klub je u ukupnom poretku osvojio prvo mjesto u neslužbenim kategorijama.

Mladi članovi karate kluba „Hurije“ ponovo su zaslužni što se ime Sanskog Mosta u lijepom svijetlu čulo na velikom sportskom događaju. Ovaj put uspjeh su ostvarili na regionalnom karate kupu „Fenix open 2021“ koji je u proteklu subotu održan u Bosanskoj Krupi .

Sanske „Hurije“ su se 23 puta penjali na pobjedničko postolje osvojivši u borbama  6  zlatnih, 9 srebrnih i 8 bronzanih medalja, te je klub u ukupnom poretku osvojio prvo mjesto u neslužbenim kategorijama.  Da se radi o još jednom njihovom velikom uspjehu govori i podatak  da je na ovom sportskom događaju nastupio 21 klub sa 284  takmičara .

Zlatnim medaljama su se okitili: Eman Čerenić, Ridvan Spahić, Azra Merdanović, Sadija Krupić, Adnan Alagić i Muniba Sinanović. Srebrne medalje su osvojili: Adnan Huzejrović, Ammar Begović, Amina Spahić, Rejhana Smajić, Ahmed Jašarević, Eman Hromalić, Elma Memić, Anab Mujanović i Ridvan Spahić. Bronzane medalje su osvojili Ahmed Nalić, Daris Kovač, Merjema Žerić, Ajna Sinanović, Sureja Draganović, Ena Fatimić, Hana Sinanović i Adnan Huzejrović.

Zasluge za uspjehe sanskih hurija svakako pripadaju i treneru Kemalu Hodžići Hepi koji je još jednom odlično pripremio svoje pulene za veliko takmičenje. Iz Uprave kluba čestitali su svim takmičarima na ostvarenim rezultatima, kao i roditeljima na podršci.