Bravo/ Osvajaju medalje gdje god se pojave

Mladi sanski karatisti nastavili su serijom odličniih rezultata na velikim takmičenjama. Ovaj put uspjeh su ostvarili na velikom međunarodnom turniru u Banja Luci, na kojem su nastupili takmičari iz šest država.

Mladi članovi Karate klub „Hurije“ iz Sanskog Mosta su još jednom dokazali da gdje god da se pojave važe za jedne od najboljih i po običaju se penju na pobjednička postolja. Novi uspjeh ostvarili su u Banja Luci na Međunarodnom karate turniru “Castra Open 2019“.

Radi se o jednom od najvećih turnira u Bosni i Hercegovini na kojem je ove godine nastupilo čak 68 klubova sa 836 takmičara iz 6 država. Sanske Hurije su osvojile 14 medalja, a u ukupnom plasmanu se zauzeli 11 mjesto.

Zlatnim medlajama su se okitili Faris Begović i Amina Spahić, srebrnu medalju je osvojila Rejhana Smajić, a bronzane Sanel Bešić, Arno Špoljar, Ajna Sinanović, Sureja Draganović, Ajdin Avdić, Minela Kalender, Merjema Žerić, Selma Agić, Ajna Špoljar ,Ena Fatimić i Azra Merdanović.

Na velikom sportkom događaju u Banja Luci veoma dobar uspjeh je ostvarila i Azra Memić, članica i trenerica Kluba borilačkih sportova „Sana“ koja je osvojila srebrnu medalju.

Od ove mlade i uzorite sportašice već smo navikli da se kući sa velikih takmičenja vraća sa osvojenim medaljama, ali je novi uspjeh značajan jer je Memićka još juniorka i u augustu je napunila 17 godina, a srebro je ovojila u konkurenciji seniorki U 21 kategorija -55 kg .

Uspjeh svakako vrijedan pažnje kojim je nastavila sa odličnim rezultatima ostvarenim tokom ove i prošlih godina.

Bitno je istaći da se Azra trenutno nalazi na 10.mjestu na evropskoj rang llisti seniorke -55 kg, a takmičare po nastupima i rezultatima na turnirima prati i boduje Evropski karate savez.